www.fashikom.co.il

המלצות מטופלים

11/2/17 טל זיו – שיטת פאשיקום. שמי דר' יוסי הר-טוב, רופא קונבנציונלי מומחה במיילדות וגינקולוגיה. בית חולים איכילוב את טל אני מכיר כ 20 שנה כחבר, ובשנים האחרונות עקבתי אחרר התפתחותו המקצועית ופיתוח שיטת הטיפולים שלו. אני יכול העיד על שני טיפולים משמעותיים שקיבלתי ממנו והצליחו למנוע ממני ניתוחים. מקרה ראשון – סבלתי ב TRIGGER FINGER קשה, כרונית , עד כדי הפרעה בפקודי המקצועי (מנתח ואיש אולטרסאונד). עברתי שתי הזרקות סטרואידים לגיד – בכל פעם עם הטבה למשך חודש בלבד עד שנקבע לי תור לניתוח. בשלב זה טל החליט לטפל בי. לאחר שני טיפולים היד חזרה לתפקוד רגיל, הניתוח כמובן בוטל ועד היום התפקוד הינו תפקוד תקין ורגיל (שנה וחצי) (נדרשו עוד שנים שלושה טיפול "לתחזוקה"). טיפול שני – שני קרעים במניסקוס. בשלב האקוטי של הפציעה הייתי מיועד לארטרוסקופיה – שוב בגלל מגבלה קשה בתפקוד. טיפול של טל בתוספת תרגילים ברכיבה (בהמלצתו) שיפרו את התפקוד ומנעו את הצורך בארטרוסקופיה. מאז (כשנה) אני מצליח לתפקד כולל ספורט עם עזרה של טל במקרים של חזרה של כאבים או הפרעה בפעילות. טיפולים נוספים באנשים קרובים אלי (אמא – טיפול בגב, אח – טיפול ב TRIGGER FINGR וחברים עם בעיות שונות – גב וברכיים) עזרו להחזיר את האנשים לתפקוד מלא ללא צורך בהתערבות ניתוחית. כמובן – לא בכולם הצלחה מלאה. אני רוצה לציין שכרופא קונבנציונלי אני לא מאמין ולא משתמש ברפואה אלטרנטיבית כמו רפואה סינית, נטורופתיה או הומאופתיה – אני לא מבין את השפה של שיטות אלו. שיטתו של טל זיו מתבססת על אנטומיה קונבנציונלית הברורה ונהירה לי ולכל רופא או אדם שעוסק ברפואה קונבנציונלית, הסבריו מקצועיים והגיוניים לרופא קונבנציונלי, וכמובן מנסיוני גם מועילים. אין לי אלא להמליץ על טל זיו ושיטתו לזקוקים לטיפול הקשור לחזרה לפעילות גופנית ותפקוד השלד והשרירים בבעיות אורטפדיות אקוטיות או כרוניות. בברכה, דר' יוסי הר-טוב.
דר. יוסי הר טוב
רופא נשים - בית חולים איכילוב
שמי נעמי לנגפורד. אני שחקנית כדורסל במסגרת מקצועית. במהלך משחק נפצעתי בברך בצורה קשה ברמה שהשביתה אותי ממשחק לחלוטין. אבחנת הרופאים היתה שלא אוכל לחזור לשחק כדורסל. מה שכמובן שבר אותי וגרם לי לפחד מכל תנועה ותזוזה כדי לא ליצור עוד נזק. הגעתי לטל זיו דרך המלצה באינטרנט ולגמרי לא הכרתי את השיטה והיכולות שלה. אחרי 20 דק טיפול טל פתח את דלת הקליניקה וביקש ממני לרוץ במסדרון שבחוץ . הסתכלתי עליו וחיכיתי שיגיד שהוא צוחק אבל הוא היה רציני לגמרי. לא האמנתי אבל יצאתי החוצה-ורצתי! בהתחלה לאט אבל מהר מאוד עברתי לריצה רגילה. המשך הטיפולים אצל טל היו שיפור ותמיכה והדרכה מדויקת ומסורה כיצד לפעול ומתי. מהר מאוד חזרתי לשחק בצורה מלאה וטובה וללא כאבים או נזק. טל עזר לי מבחינה פיזית ומנטלית בכל מה שקשור לפציעה ולחזרה לספורט. אני ממליצה עליו מכל הלב ומעריצה את הדרך שבה בקלות ומהירות אפשר לעזור לאנשים ולהחזיר אותם לפעילות ללא כאבים. נעמי לנגפורד
נעמי לנגפורד
מאמנת כדורסל
6/1/2020 - בתי כבת 19 סובלת מדלקת מפרקים מגיל 10 ומזה שנתיים מנזק שנגרם למפרק הירך ושאינו מאפשר לה ללכת ללא קביים. האורטופדים התייאשו וממליצים על ניתוח החלפת מפרק ירך. כמוצא אחרון, להרוויח זמן, ולאחר אכזבות מטיפולים ומטפלים למיניהם, הגענו במקרה לטל זיו. לא ידענו עליו דבר או מה זה "פאשיה" או "פאשיקום". למרבה ההפתעה, כבר לאחר 2-3 טיפולים נרשמה הטבה. הן בהפחתת רמת הכאב והן בשיפור בניידות ללא קב/קביים. טל החדיר בנערה את הביטחון שהיא יכולה לצעוד על רגליה ללא חשש או פחד מכאב מרץ 2021 - ביתי התגייסה לצבא. אושר גדול.
מכתב מסיגל צח “הגעתי לטל לאחר שתקפו אותי, ביום אחד בהיר, ללא טריגר, זרמים חשמליים מכאיבים ביותר בכף הרגל. נשלחתי לסיטי בהול. לאחר חמישה ימים בהם לא יכולתי לשון וכמעט לא תפקדתי הגעתי דרך המלצה לטל. למען באמת, פיקפקתי בהתחלה בפניה לאדם שאינו בא מהמסגרות “הממוסדות”. העוזרת של טל קבעה לי כבר לאותו היום טיפול ואבחנה. ביאושי, הייתי מוכנה לנסות כל דבר… טל היה אדיב, נעים ומלא בידע ובנכונות לעזור. הוא עשה כל מני תרגילים שנראו לי מעט מוזרים, הרגיע את הפחדים המשתקים שהלכו רחוק, ולחץ בכל מני נקודות. טל עובד בשיטה ייחודית, על המעגל התנועתי וחשיבתו הוליסטית. כבר באותו היום הרגשתי הקלה. למחרת הכאבים נעלמו לחלוטין וכך גם הזרמים! אין לתאר את הסבל שהיה לי ואת מידת ההקלה וההפצעה שחשתי. למחרת העוזרת של טל וטל דיברו איתי והתעניינו בשלומי. ממליצה בחום על הטיפול היחודי של טל. קיבלתי יחס מצויין ואין ספק שאבוא אליו שוב אם יופיע לי כאב”.
סיגל צח