קליניקה לטיפול בכאבי תנועה כרוניים

חוסכים זמן, כסף וכאבים כרוניים

חדשנות פורצת דרך בשיקום תנועתי אורטופדי 

מפיגים כאבים כרוניים באמצעות התנועה הגופנית

מפרידים בין הכאבים הכרוניים לתנועה הגופנית 

שיטת פאשיקום משפיעה משמעותית על:

 הביטחון העצמי והכללי כלפי גופינו.

היכולת לסמוך שוב על הגוף בביצוע מטלות התנועה השוטפות של החיים 

שיטת פאשיקום מפיגה משמעותית תחושות כאב

שיטת פאשיקום מחזירה משמעותית את השליטה על ניהול הכאבים

מה נקבל לחיינו מטיפול בשיטת פאשיקום
 • שיקוף מצב תנועתי, תוך כדי הטיפול ובין הטיפולים.
 • שיקוף מצב מחשבתי, תוך כדי הטיפול ובין הטיפולים.
 • תגובת מנגנון הריפוי התנועתי לתהליך.
 • עד כמה המטופל מבין שהוא המקור היחיד לתוצאות והמטפל רק מכוונו…
 • המשכיות מימוש התהליך הטיפולי המוצע למטופל.
 • שיפור בטווחי התנועה.
 • הפגת כאבים באמצעות נטרול נקודות כאב בשרירים.
 • עירור מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.
 • עצירת התהליכים כרוניים תנועתיים וכאביים.
 • החזרת המערך התנועתי והקנייה מחודשת של דפוסי ההתנהגות בחיי היום יום.
 • אבחון קינסיולוגי מעמיק לאיתור כשלים שריריים ומקורות כאב (קינסיולוגיה – מדע התנועה האנושית)
 • Trigger point Therapy לנטרול נקודות כאב הנמצאות בכל שרירי התנועה.
 • kinesio taping therapy להמשכיות טיפול בין הטיפולים בסידרה.
 • מתן הצעות מחשבתיות לסיוע בהקניית דפוסי התנהגות מחודשים עם כאב בחיי היום יום.
 • ייעוץ לחיים נטולי כאבים.
 • חידוד המודעות למקומו של הכאב בחיים ואיך להתמודד איתו.
 • לימוד טכניקת עיסוי עצמי – על פי הצורך הטיפולי.
במה מטפלים בשיטת פאשיקום:

בכל הכאבים והפתולוגיות שאנו מכירים במערכת התנועה.

הטיפולים טובים לכל אדם, ומותאמים לעיסוקו ופעילויותיו – מאיש מחשבים היושב שעות רבות, דרך שיקום פציעות בואכה ספורטאים חובבים ומקצועיים. מהגיל הראשון, דרך השני ואל השלישי. 

 1. ראש – תסמונת מפרק הלסת, חריקות שיניים, כאבי ראש, סחרחורות, מגרנות, כאבים עיניים ובמצח, קשיי קריאה, טנטון, חרשות, ורטיגו…
 2. כתף, מרפק ושורש כף היד – כתף קפואה, בורסיטיס, מרפק טניס, מרפק גולף, תסמונת התעלה הקרפלית…
 3. צואר וגב – צליפת שוט, פריצת דיסק, בלט דיסק, קיפוזה, לורדוזה, עקמת צידית של עמוד השידרה, סיאטיקה…
 4. אגן, ירך, ברך וקרסול – ירך קפואה, בורסיטיס, כאבים במפשעה, כאבים במפרק הירך, הפרעות תנועה, פציעות ספורט, הפרעות, תסמונות ודלקות שונות בפיקה, דלקת בגיד אכילס, דורבן, האלוס ולגוס, מורטון נאורומה…
מהם יתרונות הטיפול בשיטת פאשיקום:
 1. מענה לכאבים כרוניים בכל הגוף
 2. קבלת כלים אישיים ל… איך להתמודד עם כאבים כרוניים
 3. החזרת שיגרה לאימוני כושר עם כאבים כרוניים
 4. אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.
 5. הפגת כאבים כרוניים
 6. שיפור איכות החיים.
מהם מדדי הטיפול בשיטת פאשיקום:
 1. טווחי תנועה מפרקיים
 2. קצב ההגעה לטווחים הייעודיים
 3. כאב – עולה או יורד
 4. תנועתיות יעילה כיחידה אחת המרחב ובשיווי משקל יעיל

המלצות מטופלים

20 קילו כאב
11/2/17טל זיו – שיטת פאשיקום. שמי דר' יוסי הר-טוב, רופא קונבנציונלי מומחה במיילדות וגינקולוגיה. בית חולים איכילוב את טל אני מכיר כ 20 שנה כחבר, ובשנים האחרונות עקבתי אחרר התפתחותו המקצועית ופיתוח שיטת הטיפולים שלו. אני יכול העיד על שני טיפולים משמעותיים שקיבלתי ממנו והצליחו למנוע ממני ניתוחים. מקרה ראשון – סבלתי ב TRIGGER FINGER קשה, כרונית , עד כדי הפרעה בפקודי המקצועי (מנתח ואיש אולטרסאונד). עברתי שתי הזרקות סטרואידים לגיד – בכל פעם עם הטבה למשך חודש בלבד עד שנקבע לי תור לניתוח. בשלב זה טל החליט לטפל בי. לאחר שני טיפולים היד חזרה לתפקוד רגיל, הניתוח כמובן בוטל ועד היום התפקוד הינו תפקוד תקין ורגיל (שנה וחצי) (נדרשו עוד שנים שלושה טיפול "לתחזוקה"). טיפול שני – שני קרעים במניסקוס. בשלב האקוטי של הפציעה הייתי מיועד לארטרוסקופיה – שוב בגלל מגבלה קשה בתפקוד. טיפול של טל בתוספת תרגילים ברכיבה (בהמלצתו) שיפרו את התפקוד ומנעו את הצורך בארטרוסקופיה. מאז (כשנה) אני מצליח לתפקד כולל ספורט עם עזרה של טל במקרים של חזרה של כאבים או הפרעה בפעילות. טיפולים נוספים באנשים קרובים אלי (אמא – טיפול בגב, אח – טיפול ב TRIGGER FINGR וחברים עם בעיות שונות – גב וברכיים) עזרו להחזיר את האנשים לתפקוד מלא ללא צורך בהתערבות ניתוחית. כמובן – לא בכולם הצלחה מלאה. אני רוצה לציין שכרופא קונבנציונלי אני לא מאמין ולא משתמש ברפואה אלטרנטיבית כמו רפואה סינית, נטורופתיה או הומאופתיה – אני לא מבין את השפה של שיטות אלו. שיטתו של טל זיו מתבססת על אנטומיה קונבנציונלית הברורה ונהירה לי ולכל רופא או אדם שעוסק ברפואה קונבנציונלית, הסבריו מקצועיים והגיוניים לרופא קונבנציונלי, וכמובן מנסיוני גם מועילים. אין לי אלא להמליץ על טל זיו ושיטתו לזקוקים לטיפול הקשור לחזרה לפעילות גופנית ותפקוד השלד והשרירים בבעיות אורטפדיות אקוטיות או כרוניות.בברכה, דר' יוסי הר-טוב.
דר. יוסי הר טוב
רופא נשים - בית חולים איכילוב
שמי נעמי לנגפורד.אני שחקנית כדורסל במסגרת מקצועית.במהלך משחק נפצעתי בברך בצורה קשה ברמה שהשביתה אותי ממשחק לחלוטין. אבחנת הרופאים היתה שלא אוכל לחזור לשחק כדורסל. מה שכמובן שבר אותי וגרם לי לפחד מכל תנועה ותזוזה כדי לא ליצור עוד נזק.הגעתי לטל זיו דרך המלצה באינטרנט ולגמרי לא הכרתי את השיטה והיכולות שלה. אחרי 20 דק טיפול טל פתח את דלת הקליניקה וביקש ממני לרוץ במסדרון שבחוץ . הסתכלתי עליו וחיכיתי שיגיד שהוא צוחק אבל הוא היה רציני לגמרי. לא האמנתי אבל יצאתי החוצה-ורצתי! בהתחלה לאט אבל מהר מאוד עברתי לריצה רגילה.המשך הטיפולים אצל טל היו שיפור ותמיכה והדרכה מדויקת ומסורה כיצד לפעול ומתי. מהר מאוד חזרתי לשחק בצורה מלאה וטובה וללא כאבים או נזק.טל עזר לי מבחינה פיזית ומנטלית בכל מה שקשור לפציעה ולחזרה לספורט.אני ממליצה עליו מכל הלב ומעריצה את הדרך שבה בקלות ומהירות אפשר לעזור לאנשים ולהחזיר אותם לפעילות ללא כאבים. נעמי לנגפורד
נעמי לנגפורד
מאמנת כדורסל
6/1/2020 - בתי כבת 19 סובלת מדלקת מפרקים מגיל 10 ומזה שנתיים מנזק שנגרם למפרק הירך ושאינו מאפשר לה ללכת ללא קביים.האורטופדים התייאשו וממליצים על ניתוח החלפת מפרק ירך.כמוצא אחרון, להרוויח זמן, ולאחר אכזבות מטיפולים ומטפלים למיניהם,הגענו במקרה לטל זיו. לא ידענו עליו דבר או מה זה "פאשיה" או "פאשיקום".למרבה ההפתעה, כבר לאחר 2-3 טיפולים נרשמה הטבה.הן בהפחתת רמת הכאב והן בשיפור בניידות ללא קב/קביים.טל החדיר בנערה את הביטחון שהיא יכולה לצעוד על רגליה ללא חשש או פחד מכאבמרץ 2021 - ביתי התגייסה לצבא. אושר גדול.
מכתב מסיגל צח“הגעתי לטל לאחר שתקפו אותי, ביום אחד בהיר, ללא טריגר, זרמים חשמליים מכאיבים ביותר בכף הרגל. נשלחתי לסיטי בהול. לאחר חמישה ימים בהם לא יכולתי לשון וכמעט לא תפקדתי הגעתי דרך המלצה לטל.למען באמת, פיקפקתי בהתחלה בפניה לאדם שאינו בא מהמסגרות “הממוסדות”. העוזרת של טל קבעה לי כבר לאותו היום טיפול ואבחנה. ביאושי, הייתי מוכנה לנסות כל דבר…טל היה אדיב, נעים ומלא בידע ובנכונות לעזור. הוא עשה כל מני תרגילים שנראו לי מעט מוזרים, הרגיע את הפחדים המשתקים שהלכו רחוק, ולחץ בכל מני נקודות.טל עובד בשיטה ייחודית, על המעגל התנועתי וחשיבתו הוליסטית. כבר באותו היום הרגשתי הקלה. למחרת הכאבים נעלמו לחלוטין וכך גם הזרמים! אין לתאר את הסבל שהיה לי ואת מידת ההקלה וההפצעה שחשתי. למחרת העוזרת של טל וטל דיברו איתי והתעניינו בשלומי.ממליצה בחום על הטיפול היחודי של טל. קיבלתי יחס מצויין ואין ספק שאבוא אליו שוב אם יופיע לי כאב”.
סיגל צח

טל זיו CKTI FMD

מפתח שיטת פאשיקום®

טל עסק מגיל צעיר במגוון סוגי ספורט בו זמנית עד שירותו הצבאי כמו: כדוריד (ליגה ארצית), כדורסל (ליגה א') טניס (מדורג 3 בנוער במחוז הדרום), כדורגל – כל הליגות בישראל, ליגת הקולג'ים בארצות הברית – Queens college. New York. תואר של – סגן מלך השערים של כל ארצות הברית בקולג'ים. קט רגל אולמות מקצועי – Clevelend crunch.

הוא מעיד על עצמו שנתן תמיד, מענה לפציעות ופגיעות של חבריו לקבוצות הספורט בהן שיחק, ושם הוטמעה אהבתו למקצוע.

עם השנים הפך אהבה זו למקצוע בו הוא עוסק כמטפל וכמורה כשלושה עשורים.

מפעל חייו של טל הוא פיתוח שיטת פאשיקום® – שיטה לשיקום תנועתי אורטופדי, בה פרץ דרך בכל הקשור להבנת התנועה של מערכת התנועה, ובמענה לפתולוגיות התנועתיות ולכאבים הכרוניים המשוייכים למערכת התנועה הן פיזית והן התנהגותית / רגשית.

עוד אודות טל זיו >> 

he_ILHebrew