www.fashikom.co.il

מכללת פאשיקום®

 

מכללת פאשיקום® הינה בית ללימודי השיקום התנועתי / אורטופדי על פי שיטת פאשיקום®

השיטה פותחה על ידי טל זיו, והיא תוצאתית מאד, במענה לכאבים כרוניים ולפתולוגיות תנועתיות כרוניות הקשורות למערכת התנועה השל גוף האדם.

 
במסגרת לימודי השיטה מתמחים במספר מרכיבי שיקום:
  1. איבחון וניתוח קליני של התנועה המפרקית והרב מפרקית של מערכת התנועה
  2. איתור ירידה בטווחי התנועה של כל מפרקי הגוף
  3. איתור כל פיצויי התנועה המבוטאים על ידי תפקוד משובש של מכלול תבניות התנועה המקיימות את תנועה הגוף, בשיווי משקל, כיחידה אחת במרחב.
  4. התמחות בשיטות שחרור תנועתיות ויעילות כדי לאפשר לגוף לחזור ולנוע בטווחי תנועה תקינים במרחב.
  5. מתן כלים לאירגון מחודש של הניהול התפקודי והרגשי, בחיי היום יום, המנהל את הכאבים. 
  6. הנחיות יעילות להמשך התפקוד היום יומי המבוסס על סעיפים 4+5

 
מטרת העל של השיטה היא:  הפרדה יזומה בין התנועתיות הגופנית לכאבים
  1. המוח מפעיל את מערכת התנועה לפני כל מערכת גופנית אחרת, כדי שמחזוריות הדם תתקיים! – הבנה זו הפכה למטרת הטיפול התנועתי בשיטה.
  2. המוח השורד משתמש במוח הרגשות כווסת בהפעלתו את מערכת התנועה – כל החלטה תנועתית עוברת דרכו אל מערך התנועה וכמובן בחזרה…: כל התרחשות במערכת התנועה עוברת דרכו ומשם אל המוח השורד להמשך ניהול הקיום.
 

לימודי השיטה הם חווייתיים ומשביחים מיידית את היכולות הטיפוליים.
אני מזמין אותך להצטרף אלי למסע מקצועי, מעניין, מרתק ותוצאתי בו נלמד יחד את שפת התנועה הרב מפרקית והרב מימדית, ננתח את התנועה הגופנית ונלמד איך לתת מענה משולב (פיזי ורגשי)  לשלב ההחלמה המורכב מכולם – השלב הכרוני.

המלצות בוגרי פאשיקום® – שיקום תנועתי אורטופדי

אור רםמאמן כושר ומטפל בכאב
קרא עוד
…הגעתי לקורס השיקום התנועתי אורטופדי לאחר הרבה התלבטויות: האם זה רלוונטי לי כמאמן כושר? אולי אני מבזבז את זמני וכספי? כבר בשיעור המבוא ובוודאי בשיעור הראשון הבנתי שעשיתי החלטה נכונה: טל מביא ידע אחר והסתכלות שונה על העולם שהחשבתי עצמי מומחה בו. השאלות והתשובות שעלו שינו את ההסתכלות שלי על גוף האדם אך גם על המקצוע שבחרתי והערך המוסף שלי בתוכו. אני היום מאמן כושר בעל ידע והבנה רחבים בהרבה. בנוסף רכשתי מקצוע נוסף בו אני מתפתח וצובר הצלחות רבות בטיפול בכאב ובהגבלות תנועה…
רוית למפל מנהלת המרכז לשיקום תנועתי אורטופדי
קרא עוד
….בתור אחת שהגיעה מעולם הכושר והיציבה וניהלה מקצועית חדרי כושר, 'שיקום תנועתי אורטופדי' פתח בפני דלת עצומה. הבנתי שביכולתי לעזור הרבה מעבר למתן תרגילים ועבודה מאוזנת "עד כמה שאפשר", ביכולתי היום לתת מענה זמין מהיר ולפתור בעיות כאב כרוניות של שנים . בעקבות התהליך שעברתי במהלך הלימודים פתחתי בניהולי את המרכז לשיקום תנועתי אורטופדי וישנם כבר מאות מטופלים מרוצים .היום אינני תלויה עוד באחר, ויותר מזה ישנם אנשי מקצוע בעלי תארים מכובדים עד מאוד שנעזרים בידע שלי. השיטה הזו עושה פלאים ומבטיחה תוצאות לא רק לפציעות ספורט, אלא לאיזון הכללי של הגוף. שיקום תנועתי אורטופדי פתח בפניי עולם ומלואו תודות לך טל זיו היקר מכל!
פיליפ גלפרטמורה לאנטומיה ולאימון בחדרי כושר – קמפוס שיאים
קרא עוד
..זכיתי ללמוד בקורס שיקום אורתופדי תנועתי ולהכיר את טל זיו, מטפל מדהים, איש נעים הליכות ובעל ידע עצום בתחום הטיפול. הקורס מציג את מערכת התנועה בצורה הוליסטית (מראה קשר בין אזורים השונים בגוף מבחינה מכאנית כמו גם הקשר בין עולם הרגש למגבלות במערכת התנועה) לכן, הכלים הניתנים בקורס מאפשרים לאבחן ולטפל במגבלות בצורה מדויקת ויסודית יותר … הידע שרכשתי בקורס משמש אותי בעבודה יום יומית שלי בתור מטפל, מרצה ומאמן. הבנת תפקיד הפאשיה ונקודות הטריגר יכולים לעזור לכל מטפל להגיע לתוצאות מפתיעות (במובן החיובי:-) ולעטים אף למצוא את הסיבה המכאנית לשרשרת השינויים שגורמים לכאב ולסבל רב. לימודים אצל טל השלימו עוד חלק אחד חשוב בפאזל המורכב של הבנת גוף האדם ותפקודו…